Rama bisedë me kreun e KE, temë kryesore Konferenca e Parë Ndërqeveritare Shqipëri-BE

Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel ka ndarë në rrjetet sociale një foto nga biseda online që zhvilloi me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Kreu i KE, tregon se bisedoi me Ramën për konferencën e...

Rama bisedë me kreun e KE, temë kryesore Konferenca e Parë Ndërqeveritare Shqipëri-BE

Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel ka ndarë në rrjetet sociale një foto nga biseda online që zhvilloi me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Kreu...

Ngjela nxjerr prapaskenat “bombë”, tregon emrat që do të marrin goditjen e rëndë në zgjedhjet e 25 prillit: Ja çfarë do të ndodhë me...

Avokati Spartak Ngjela ka komentuar në Spotlight deklaratën e Lulzim Bashës mbi partitë e reja. Basha deklaroi se partitë e reja nuk janë të...

U pendove që fute Monikën në politikë? Meta i përgjigjet aktorit Rezart Veleshnja

Aktori Rezart Veleshnja në rolin e moderatorit Arian Çani ka pyetur presidentin e Republikës, Ilir Meta nëse është penduar ndonjëherë që Monika Kryemadhi, bashkëshortja...

Pandemia mundësoi hapjen e bizneseve të reja, institucionet s’kanë vizion për t’i ndihmuar ndërmarrësit e rinj

Bizneset Start-up vazhdojnë të luajnë rol të rëndësishëm në ekonominë e vendit, ndërsa Qeveria duhet të kthejë fokusin në përkrahje për këto biznese të...
Tirana
clear sky
12 ° C
12 °
12 °
87 %
1.5kmh
0 %
Sun
21 °
Mon
20 °
Tue
20 °
Wed
22 °
Thu
16 °

Ekonomi

Analistët opozitarë përballë Edi Ramës dhe dy pyetje për lexuesit

Nga Altin Ketro Një sërë analistësh politikë që janë pranë kampit opozitar, të cilët kanë një qasje agresive ndaj kryeministrit Rama, qoftë kjo nëpër portale,...

Pandemia Korona: Fitime miliardëshe për koncernet e teknologjisë së informacionit

Amazon, Apple, Google dhe Facebook përfitojnë prej komportimit të përdoruesve dhe klientëve të reklamës në kohën e pandemisë Corona. 38 miliardë Dollarë (32,5 miliardë...

Kriza prek Bashkitë, më pak të ardhura në arkat e pushtetit vendor

Bashkitë po përballen me një situatë të paprecedentë për shkak të pandemisë së Covid-19, që ka krijuar probleme të mëdha për financat vendore. Sipas raportit...

Rukiqi: Kosova nuk po hapet në asnjë element ndaj Serbisë nga Mini-Shengeni

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi, i ftuar në emisionin ‘Balkan Talks’ të televizionit ‘Euroneës Albania’, ka deklaruar se Kosova nuk hapet...

Kunji

Skena Politike dhe Skena Artistike

Nga Haxhi Isufi Në fund u prish dhe Teatri. Po si nisi lufta kundra institucioneve artistike ne Shqiperi?! Ishte...

Ekskluzive/ Lulzim Basha sipas meje!

Nga Haxhi Isufi Lulzim Basha sot ka pëfunduar në një gazetar terreni. Sa here që del Edi Rama në...

Mirëmëngjesi me Dvoranin – Nga Haxhi Isufi

Miremengjesi me "Dvoranin Sapo ndoqa në një televizion telefonata me publikun në lidhje me mandatin e Dvoranit. Shumica e...

Aktualitet

Rama, Vuçiç dhe Zaev arrijnë disa ujdi në kuadër të “Mini-Shengenit”

Shqipëria, Maqedonia e Veriut dhe Serbia kanë rënë dakord të lëshojnë leje të përbashkëta të punës, të lehtësojnë shërbimet doganore si dhe të ofrojnë...

Paralajmërojnë ekspertët: Po shohim një përhapje të vazhdueshme dhe të gjerë të virusit

Grupi i Punës i Shtëpisë së Bardhë për koronavirusin po paralajmëron për një përhapje “të vazhdueshme” të virusit, veçanërisht në gjysmën perëndimore të vendit. Sipas...

Shpërthim me tritol pranë një banese në Vlorë, policia jep detaje

Një sasi tritoli ka shpëthyer pranë një banese në lagjen “Hajro Çakërri” në qytetin e Vlorës, rreth orëve të para të mëngjesit të sotëm. Sipas...

‘’ Kemi ende punë në sfidën me Covid 19’’, mjeku Kalo: Durim, mëndjekthjelltësi në zbatimin e masave për mbrojtjen tuaj

Mjeku i njohur infeksionist, Tritan Kalo e ka nisur ditën me një tjetër thirrje për të gjithë qytetarët për më shumë kujdes në këto...

Politikë

Rama bisedë me kreun e KE, temë kryesore Konferenca e Parë Ndërqeveritare Shqipëri-BE

Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel ka ndarë në rrjetet sociale një foto nga biseda online që zhvilloi me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Kreu...

Ngjela nxjerr prapaskenat “bombë”, tregon emrat që do të marrin goditjen e rëndë në zgjedhjet e 25 prillit: Ja çfarë do të ndodhë me...

Avokati Spartak Ngjela ka komentuar në Spotlight deklaratën e Lulzim Bashës mbi partitë e reja. Basha deklaroi se partitë e reja nuk janë të...

U pendove që fute Monikën në politikë? Meta i përgjigjet aktorit Rezart Veleshnja

Aktori Rezart Veleshnja në rolin e moderatorit Arian Çani ka pyetur presidentin e Republikës, Ilir Meta nëse është penduar ndonjëherë që Monika Kryemadhi, bashkëshortja...

Rajoni

Lavrov i paftuar në Beograd: Serbët prisnin Putinin. Zëdhënësja e Kremlinit e quajti Vuçiçin ‘Sharon Stone’

Shefi i diplomacisë ruse, Sergei Lavrov do të ketë një vizitë dy ditore në Serbi dhe rajon. Por serbët prisnin një mysafir tjetër, vetë...

Bregu: Integrimi i Romëve nuk duhet të jetë thjesht një çështje empatie por çështje parimi

“Integrimi i Romëve nuk duhet të jetë thjesht çështje empatie për një grup vulnerabël, por është çështje parimi për të trajtuar në mënyrë të...

Shpërthejnë shifrat në Rajon: Covid-19 jashtë kontrollit

Situata e pandemisë është përkeqësuar me ritme të shpejta në rajon. Gati 1.600 raste të reja raportoi Bosnje Hercegovina ku autoritetet shëndetësore po përballen me...

Greqia përballë fqinjëve

Nga Linda Karadaku Marrëdhëniet e Greqisë me fqinjët e saj kanë qenë problematike që nga pavarësia e vendit. Nënshkrimi I paktit greko-rumun në mars të vitit...

Sport

Khabib me reagim të ashpër ndaj presidentit të Francës

Këto ditë ka sulme në Francë dhe Macron fajësoi islamistët, ndërsa kampionit të peshave të lehta në UFC nuk i pëlqejë kjo. “Lëreni të plotfuqishmin...

Ish-trajneri zbulon si Man Utd ia “vodhi” nga duart Ronaldon Liverpoolit

‘The Reds’ ishin të vendosur të transferonin Ronaldo sa ishte pjesë e Sporting, por Manchester United veproi më shpejtë, për të siguruar shërbimet e...

Labinot Kabashi i bashkohet Villarrealit C

Mesfushori nga Kosova raportohet se karrierën do ta vazhdojë në Spanjë, te skuadra e Villareal. Sipas raportimeve të fundit, Kabashi fillimisht do t’i bashkohet Villarrealit...

Fillon kaosi: Franca pezullon ligat e ulëta dhe ndeshjet e kupës, nuk ka kushte për futboll në pandemi

Franca është vendi i parë që ka vendosur për pezullimin e garave duke filluar nën ligat e treta, ndeshjet e kupave dhe ligat e...

E thotë Daku: Ballkani brenda një jave fillon bisedimet për blerjen kartonit tim

Skuadra e Ballkanit do të filloj brenda një jave që të bisedojë me Osijekun, që të blejë kartonin e plotë të sulmuesit Mirlind Daku.  Sulmuesi...

Këto janë rezultatet e 24 ndeshjeve që u zhvilluan sot në Ligën e Europës

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e xhiros së dytë të Ligës së Europës, ku ka pasur edhe disa befasi. Sot janë zhvilluar plotë 24 ndeshje...

Show Biz