Bernard Berisha me dedikim të veçantë për golat, trajneri dhe lojtarët e befasojnë pas ndeshjes

Fiton penallti, shënon. Bënë dribllim dhe asist. Ndeshjen e mbylll me vrapim të stilit Usain Bolt, e dribllon edhe portierin dhe prapë shënon. Pas ndeshjes merr çmimin e lojtarit të ndeshjes.


Bernard Berisha shënoi sonte dy gola dhe një asist në fitoren 3:1 të Akhmat Groznyt ndaj Ufas në Superligën ruse.

Ylli kosovar që nuk u ftua për ndeshjet r tetorit nga përzgjedhësi Bernard Challandes, ka një dedikim të veçantë për golat.

“Unë ja kushtoj këtë fitore te rendesishme ndaj Ufes Presidentit te Chechynia Ramzan Akhmatovich Kadyrov! ALLAHU AKBAR”.

Pas ndeshjes, trajneri dhe lojtarët e fluturuan disa herë në ajër.