Kuriozitet

NYT: Trump vazhdon të ketë llogarinë bankare në Kinë

Xhirollogaria kontrollohet nga Trump International Hotels Management dhe janë paguar tatime në Kinë mes viteve 2013 dhe 2015. Është hapur për “të eksploruar për ndonjë...

Këto janë 20 shtetet të cilat Kosova i konsideron me rrezikshmëri të lartë

Shtetet të cilat aktualisht Republika e Kosovës i konsideron me rrezikshmëri të lartë të infektimit me Covid19 janë: Spanja, Franca, Italia, Britania e Madhe,...

Dëshmia në gjyq: Biznesmenin e kërkova 2 ditë në Himarë për ta vrarë

“Prej dy ditësh kisha shkuar në Himarë me një automjet të marrë me qira në Tiranë. Gjatë këtyre dy ditëve kam fjetur në makinë. Pasi...

Plot 1.75 metra! Rapunzeli i jetës reale: Vajza që për 15 vjet nuk i ka prerë kurrë flokët (FOTO)

Jo domosdoshmërisht i duhet të lëshojë flokët e saj jashtë kështjellës, që princi të mund të ngjitet, por sidoqoftë 31-vjeçarja nga Gjermania, Stefanie Classen...

“Çka u ke bërë buzëve?”, Vesa Luma ia mbyll gojën komentueses

Vesa Luma, edhe pse ka kohë që nuk ka sjellë këngë të reja, ajo përmes rrjeteve sociale i mban të informuar ndjekësit për të...

Parashikoi COVID-in! Astrologia: Ja çfarë do ndodhë në fundvit

 Fshiu gjithë çfarë kishte në agjendë, braktisi shtëpinë në Londër dhe u zhvendos në Tasmani ku jeton sot me dy qentë e saj. “E dija...

Grupi i gjakut lidhet drejtpërdrejt me prekjen nga COVID-19, ja më të rrezikuarit

Grupi i gjakut i një personi mund të luajë një rol kryesor në prekjen ndaj COVID-19, në këtë përfundim kanë arritur dy studimet e...

Si përdoren video-lojërat për qëllime politike

Me zgjedhjen e presidentit të SHBA-së më 3 nëntor merr fund një fushatë elektorale e karakterizuar nga pandemia e koronës, e cila e ka...

Thaçi dhe Hoti bëhen bashkë, diskutohet për Trafikimin e Qenieve Njerëzore

Në të njëjtin organizim i pranishëm do të jetë edhe kryeministri i vendit, Avdullah Hoti. Konferenca do të zhvillohet tek Ndërtesa e Qeverisë, me fillim...