Lajme

Ngjela nxjerr prapaskenat “bombë”, tregon emrat që do të marrin goditjen e rëndë në zgjedhjet e 25 prillit: Ja çfarë do të ndodhë me...

Avokati Spartak Ngjela ka komentuar në Spotlight deklaratën e Lulzim Bashës mbi partitë e reja. Basha deklaroi se partitë e reja nuk janë të...

U pendove që fute Monikën në politikë? Meta i përgjigjet aktorit Rezart Veleshnja

Aktori Rezart Veleshnja në rolin e moderatorit Arian Çani ka pyetur presidentin e Republikës, Ilir Meta nëse është penduar ndonjëherë që Monika Kryemadhi, bashkëshortja...

Pandemia mundësoi hapjen e bizneseve të reja, institucionet s’kanë vizion për t’i ndihmuar ndërmarrësit e rinj

Bizneset Start-up vazhdojnë të luajnë rol të rëndësishëm në ekonominë e vendit, ndërsa Qeveria duhet të kthejë fokusin në përkrahje për këto biznese të...

​Gastronomët lusin qytetarët për zbatimin e masave që të mos ndodhin kufizimet

Shoqata e Gastronomëve të Kosovës ka lutur të gjithë qytetarëve që të respektojnë rregullat duke iu përmbajtur ligjit, masave ndaj luftimit të përhapjes së...

Analistët opozitarë përballë Edi Ramës dhe dy pyetje për lexuesit

Nga Altin Ketro Një sërë analistësh politikë që janë pranë kampit opozitar, të cilët kanë një qasje agresive ndaj kryeministrit Rama, qoftë kjo nëpër portale,...

Pandemia Korona: Fitime miliardëshe për koncernet e teknologjisë së informacionit

Amazon, Apple, Google dhe Facebook përfitojnë prej komportimit të përdoruesve dhe klientëve të reklamës në kohën e pandemisë Corona. 38 miliardë Dollarë (32,5 miliardë...

Kriza prek Bashkitë, më pak të ardhura në arkat e pushtetit vendor

Bashkitë po përballen me një situatë të paprecedentë për shkak të pandemisë së Covid-19, që ka krijuar probleme të mëdha për financat vendore. Sipas raportit...

Rukiqi: Kosova nuk po hapet në asnjë element ndaj Serbisë nga Mini-Shengeni

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi, i ftuar në emisionin ‘Balkan Talks’ të televizionit ‘Euroneës Albania’, ka deklaruar se Kosova nuk hapet...

Gërxhaliu paralajmëron: Një izolim i dytë do të shkatërronte ekonominë e Kosovës

Ditët e fundit janë rritur ndjeshëm rastet me koronavirus në Kosovë. Vetëm gjatë ditës së sotme u regjistruan 284 raste të reja, situatë kjo që...