Aktualitet

Paralajmërojnë ekspertët: Po shohim një përhapje të vazhdueshme dhe të gjerë të virusit

Grupi i Punës i Shtëpisë së Bardhë për koronavirusin po paralajmëron për një përhapje “të vazhdueshme” të virusit, veçanërisht në gjysmën perëndimore të vendit. Sipas...

Shpërthim me tritol pranë një banese në Vlorë, policia jep detaje

Një sasi tritoli ka shpëthyer pranë një banese në lagjen “Hajro Çakërri” në qytetin e Vlorës, rreth orëve të para të mëngjesit të sotëm. Sipas...

‘’ Kemi ende punë në sfidën me Covid 19’’, mjeku Kalo: Durim, mëndjekthjelltësi në zbatimin e masave për mbrojtjen tuaj

Mjeku i njohur infeksionist, Tritan Kalo e ka nisur ditën me një tjetër thirrje për të gjithë qytetarët për më shumë kujdes në këto...

Ministrja Belinda Balluku me COVID-19/ Ja si është gjendja e saj

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë Belinda Balluku është infektuar nga koronavirusi dhe është futur në vetizolim, sipas protokolleve mjekësore. Lajmin e dha zyrtarisht Ministria e...

Gjendet i pajetë në rrugë një person në Elbasan, ja dyshimet e para

Një  person është gjetur i pajetë në lagjen ”5 Maji” në Elbasan. Burimet bëjnë me dije se personi është gjetur i vdekur në anë të...

Studimi britanik: Antitrupat kundër Covid-19 dobësohen me shpejtësi

Një studim i ri britanik tregon se antitrupat që luftojnë Covid-19 u dobësuan me shpejtësi në popullatën e vendit gjatë verës, duke sugjeruar se...

Edhe vëllai i Alvin Berishës pritet të kthehet në Shqipëri, dyshohet se jeton dhe nëna e plagosur

Drejtori i Sigurisë pranë Institutit të Marrëdhënieve Ndërkombëtare, Kosovë, Bedri Elezi në një intervistë për Televizionin Abcnews sot në mëngjes, ka deklaruar se vëllai...

Mjegull dhe reshje/ Ja si do të jetë moti për ditën e sotme

Gadishulli i Ballkanit po vijon të jetë  në ndikimin zonës me presion të lartë atmosferik duke ifluencuar në territorin e Shqipërisë mot të qëndrueshëm....

Sekuestrohen rreth 22 mijë paund në Rinas, britanikja i kishte të padeklaruara

Një shtetas britanike është kapur me 21 mijë e 900 paund të padeklaruara në Rinas. Dogana njofton se shtetësja J.R.B, i kap me sasinë e...