Sport

Ish-trajneri zbulon si Man Utd ia “vodhi” nga duart Ronaldon Liverpoolit

‘The Reds’ ishin të vendosur të transferonin Ronaldo sa ishte pjesë e Sporting, por Manchester United veproi më shpejtë, për të siguruar shërbimet e...

Labinot Kabashi i bashkohet Villarrealit C

Mesfushori nga Kosova raportohet se karrierën do ta vazhdojë në Spanjë, te skuadra e Villareal. Sipas raportimeve të fundit, Kabashi fillimisht do t’i bashkohet Villarrealit...

Fillon kaosi: Franca pezullon ligat e ulëta dhe ndeshjet e kupës, nuk ka kushte për futboll në pandemi

Franca është vendi i parë që ka vendosur për pezullimin e garave duke filluar nën ligat e treta, ndeshjet e kupave dhe ligat e...

E thotë Daku: Ballkani brenda një jave fillon bisedimet për blerjen kartonit tim

Skuadra e Ballkanit do të filloj brenda një jave që të bisedojë me Osijekun, që të blejë kartonin e plotë të sulmuesit Mirlind Daku.  Sulmuesi...

Këto janë rezultatet e 24 ndeshjeve që u zhvilluan sot në Ligën e Europës

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e xhiros së dytë të Ligës së Europës, ku ka pasur edhe disa befasi. Sot janë zhvilluar plotë 24 ndeshje...

Barca u ‘tall’ me Juventusin, ‘Bianconerët’ i përgjigjën

Golat e Ousmane Dembele dhe Lionel Messit i sollën tre pikë Barcelonës ndaj rivalit kryesor në grup. Pas ndeshjes, Barcelona ‘provokoi’ Juventusin dhe Ronaldon, duke...

Dita e Ligës së Evropës, na presin super ndeshje

Pas ndeshjeve të Ligës së Kampionëve, radha tani është për Ligën e Evropës. Plot 24 ndeshje do të luhen të enjten mbrëma në Ligën e...

Pirlo flet pas humbjes nga Barcelona, ka një mesazh për lojtarët e Juventusit

Trajneri i Juventusit, Andrea Pirlo, e ka pranuar se skuadra e tij duhet të punoj derisa sa ta arrijë nivelin e Barcelonës, pas humbjes...

Sytë në Suharekë, për derbin Ballkani-Prishtina: Këto janë tri ndeshjet që luhen sot në Superligë

Sot zhvillohen tri ndeshje në Superligën e Kosovës, ku ndeshja Ballkani-Prishtina, është ajo që spikat dhe lirshëm mund të quhet një derbi. Në Superligën e...