fbpx

Hajnat godasin sërish në Prizren, vjedhin stoli ari e para

Policia e Kosovës ka raportuar se persona të panjohur kanë depërtuar në shtëpinë e viktimës, nga ku kanë vjedhur stoli ari të ndryshme dhe para të gatshme.

Në vendin e ngjarjes, në Romajë të Prizrenit kanë dalë njësitë policore të cilat po hetojnë rastin.

Kujtojmë se në kohët e fundit në rajonin e Prizrenit janë raportuar raste të shpeshta të vjedhjeve të këtij lloji, ku hajnat disa herë kanë plaçkitur sasi të mëdha të arit dhe parave.