Neymar lë prapa “Fenomenin” me hetrikun kundër Perusë

Neymar tejkaloi Ronaldon, si golashënuesi i dytë më i mirë për Brazilin, me një “hattrick” kundër Perusë, të martën, transmeton Gazeta Metro.


Ylli i PSG arriti në kuotën e 64 golave në 103 ndeshje për Selecao. Ndërsa,“Fenomeni” shënoi 62 gola në 98 ndeshje për Brazilin, në një karrierë 17-vjeçare për kombin e tij, që përfshin fitimin e dy Kupave të Botës, dy “Copa America” dhe një Kupë Konfederatash.

Vetëm Pele, i cili shënoi 77 herë, ka më shumë gola sesa Neymar te Brazil.

Artikuj të ngjashëm