fbpx

Shuhet familja! Emigranti shqiptar i ardhur nga Zvicra vret gruan, fëmijët dhe më pas veten

Është konfirmuar zyrtarisht se katër personat që dyshohet se janë vrarë me armë zjarri në fshatin Pozharan të Vitisë, në Gjilan të Kosovës, janë anëtarë të një familje.

Këtë e ka konfirmuar Kryeprokurori i Gjilanit, Arben Kadriu.

Kadriu ka thënë se është akoma herët që të flitet për motivet e këtij rasti tragjik.

Të gjitha ekipet e policisë janë në vend të ngjarjes, shkruan Noa.

Mediat kosovare raportojnë se bëhet fjalë për një emigrant dhe familja e tij, të cilët kishin ardhur nga Zvicra për të festuar festat e fundvitit.

Dyshohet se kryefamiljari ka vrarë gruan, dy fëmijët dhe më pas veten.