fbpx

Superkupa e Spanjës mund të mbahet në Saudinë Arabike

Sipas Marca, nga 13 deri në 17 janar 2021 ndoshta do mbahet Superkupa, por jo në Spanjë.

Shorti ende nuk është hedhur, por janë pjesëmarrëse katër skuadra, pra Real Madridi, Barcelona, Athletic Bilbao dhe Real Sociedad.

Madrid dhe Barcelona ishin kampion dhe nënkampion edicionin e kaluar, derisa Athletic dhe Real Sociedad arritën në finalen e Kupës së Mbretit, ndeshje që ende nuk është zhvilluar.

“Los Blancos” edicionin e kaluar fitojë këtë garë duke mposhtur rivalin lokal, Atletico në penallti.